21 grudnia w Parku Skaryszewskim im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie odbyło się bardzo ważne wydarzenie, mające na celu podsumowanie działań, które realizowane były w 2022 roku. Przedstawione na spotkaniu zostały projekty obywatelskie, przeprowadzone na terenie parku. 

Spotkanie rozpoczęło się przecięciem wstęgi, otwierającej nowo wyremontowaną ścieżkę. W wydarzeniu uczestniczył członek naszej fundacji – Aleksander Afifi, który również został poproszony o przecięcie wstęgi. Zaszczyt ten spotkał wyłącznie osoby przyczyniające się do działań mających odnowić park oraz zadbać o faunę i florę tego miejsca. Warto również wspomnieć, iż Aleksander był jednym z pomysłodawców projektu, dokładając tym samym własną cegiełkę w kierunku poprawy kondycji tegoż wyjątkowego parku.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi, wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w spacerze, w trakcie którego każdy miał okazję przyjrzeć się świeżo odnowionym ścieżkom, nowo posadzonej zieleni oraz zadbanym drzewom, które mają nawet po kilkaset lat. W spotkaniu uczestniczył ogrodnik parku, który podzielił się ciekawostkami odnośnie obecnej w nim przyrody. Po pełnym radości spacerze, wszyscy połączyli siły we wspólnym kolędowaniu oraz rozmowie, która rodziła pomysły na nowe projekty dotyczące odnowy Parku Skaryszewskiego.

Cieszymy się, że członkowie Instytutu Myśli Europejskiej angażują się wydarzenia, które mają na celu dobro wspólne oraz dobro przyrody. Natura jest ważna w życiu każdego człowieka, dlatego powinniśmy o nią dbać.