Trzecia edycja Sustainability Leadership Academy zakończona!

Gala finałowa odbyła się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie dnia 4 grudnia 2023 roku. Uczestnicy tegoż programu brali udział w kilkudziesięciu spotkaniach szkoleniowych prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin nauki, ekologii, biznesu, a także prawa. Sustainability Leadership Academy 3 miało na celu stworzenie przez uczestników projektów mających na celu główne założenia ESG. Prace nad nimi trwały 7 miesięcy, po czym zostały zaprezentowane na gali finałowej, gdzie jury bardzo dokładnie i wymagająco je oceniała.

Zwyciężył projekt o tytule “Samorządowa Akademia ESG”, który odnosił się do tworzenia szkoleń w tematyce zrównoważonego rozwoju przez Gminy, które następnie prowadzić będą do świadomości społeczeństwa.

Program Sustainability Leadership Academy 3 był wyjątkowym czasem zmian i rozwoju. Poszczycić możemy się prowadzeniem wykładu przez prof. dr hab. Jerzego Hausnera w temacie “Regeneratywnej transformacji gospodarowania”, a także Joannę Erbel, która omówiła “Działanie spółdzielni rozwojowych i demokracji ekonomicznej jako narzędzia budowania miejskiej odporności”. W trakcie SLA 3 warsztaty prowadzone były także przez m. in. dr Macieja Kaweckiego, Dawida Zielińskiego (Prezesa Columbus Energy), Aureliusza Leżeńskiego (Prezesa fundacji Robinson) i wielu innych ekspertów.

Prezes Fundacji Lions Warsaw Michał Wigurski w trakcie gali finałowej stwierdził, iż “Istotne są takie elementy wpływające na zrównoważony rozwój w obszarze społecznym, aby rozwijać świat, tak aby nikt nie czuł się wykluczony i aby wszyscy mogli w odpowiedni sposób czerpać wartości z otaczającego nas świata”.

Prezes IME Mariusz Borkowski wspomniał, za to, że “Nie ważne przy tworzeniu tego typu wydarzeń są fundusze, ważna jest chęć podzielenia się doświadczeniem poprzez tego typu działania. Przez to właśnie stajemy się lepszymi liderami, menadżerami, ale i lepszymi ludźmi”.

Miło było nam również ugościć na gali Prezesa GPW Marka Dietla. Dodatkowo naszą wieczorną galę wzbogaciła wizyta Gubernator Okręgu 121 – Hanna Sobiech, a występem wzbogacającym ten czas zaszczyciła nas Natalia Lesz!

Był to wyjątkowy wieczór pełen radości, rozmów i nowych pomysłów. A na Sustainability Leadership Academy 4 zapraszamy już latem 2024 roku!