Warszawa 3 września 2021 – Zakończyła się I edycja Sustainability Leadership Academy organizowanej przez Instytut Myśli Europejskiej; zwycięzców programu poznaliśmy podczas uroczystej gali.

I edycja Sustainability Leadership Academy trwała ponad 20 tygodni i skupiła wokół siebie środowisko osób zaangażowanych w zmiany dot. zrównoważonego rozwoju. Głównym zadaniem uczestników było przygotowanie Projektu digitalowego dot. monitorowania zagrożeń wynikających z pandemii koronawirusa. 17 ekspertów z różnych obszarów nauki, biznesu i sztuki prowadziło wykłady, których elementem była zarówno teoria jak i praktyka. Połącznie międzynarodowego doświadczenia rynkowego z metodologią warsztatową, zaowocowało wysoką dynamiką prac i imponującym wynikiem prezentowanych projektów.

Tematy wykładów dotyczyła między innymi takich tematów, jak: koncepcja zrównoważonego rozwoju, aktywna komunikacja i rozwiązywanie problemów, nowe technologie w praktyce, zarządzanie projektem i zmianą, zasoby własne i siły charakteru, budowanie odporności psychicznej, zrównoważone zarządzanie finansami, własność intelektualna i ochrona danych, edukacja obywatelska, marketing zielonej rewolucji, czyli ekologia społeczna 2.0.
Instytut Myśli Europejskiej u podstaw swojej misji stawia na rozwój kompetencji i nowoczesnych metod dydaktycznych. – powiedział prezes Cezary Filipowicz, wręczając uczestnikom Certyfikaty Instytutu Myśli Europejskiej. Uczestnicy I edycji Sustainability Leadership Academy, potwierdzają i udowadniają, że młodzi obywatele chcą angażować się w proces zmian wynikających z kultury zrównoważonego rozwoju. – dodał Filipowicz.

Jestem zaskoczony wysokim poziomem prezentowanych prac i zaangażowania wszystkich grup projektowych. – powiedział Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy, fundator głównej nagrody. „Cieszę się, że do zespołu Colmbusa dołączą zwycięzcy SLA i zarażą nas swoja zieloną energią i talentem” – dodał Zieliński.
Miłą niespodzianką była nagroda specjalna, wręczona przez Prezeskę Zarządu Fundacji Carbon Footprint w postaci zaproszenia do Krakowa na konferencje Carbon Footprint Summit 2021 (https://carbonfootprintsummit.com) i udział na scenie głównej podczas prezentacji zwycięskiego projektu.
II edycja Sustainability Leadership Academy rozpocznie się w połowie 2022 roku!